SMDJ20AHR7G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMDJ20AHR7G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJ
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V
Power Line Protection :
No
Unidirectional Channels :
1
Factory Lead Time :
20 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
92.6A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW