SMDJ18CAHR7G
Mfr.Part #
SMDJ18CAHR7G
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Factory Lead Time :
20 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Bidirectional Channels :
DO-214AB, SMC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
102.7A
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V