SMDJ13CA R7G
Mfr.Part #
SMDJ13CA R7G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
SMDJ
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
139.5A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
GENERAL PURPOSE
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V