SMDJ12A-HRA
Mfr.Part #
SMDJ12A-HRA
Manufacturer
Littelfuse
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Published :
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Reverse Standoff Voltage :
12V
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W
Terminal Form :
J BEND
Peak Pulse Power :
3kW
Mount :
Surface Mount
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
ECCN Code :
EAR99
Series :
SMDJ-HRA
Breakdown Voltage :
13.3V
Clamping Voltage :
19.9V
Configuration :
Single
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Polarity :
Unidirectional
Power Dissipation-Max :
6.5W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Unidirectional Channels :
1
Number of Pins :
2
Diode Element Material :
SILICON
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Number of Terminations :
2
Peak Pulse Current :
150.8A