SMDJ11CAHM6G
Mfr.Part #
SMDJ11CAHM6G
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AB
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Zener
Bidirectional Channels :
1
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Applications :
Automotive
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMDJ
Package / Case :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
164.8A
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW