SMDJ10CAHM6G
Mfr.Part #
SMDJ10CAHM6G
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Product Category :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
176.5A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V