SMAJ78A-HF
Mfr.Part #
SMAJ78A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Type :
Zener
Power - Peak Pulse :
400W
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.2A
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V