SMAJ75CAHM3/H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMAJ75CAHM3/H
Manufacturer
Vishay
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AC
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Bidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
400W
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Zener
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Applications :
Automotive, Telecom
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.3A