SMAJ64AHM3/H
Mfr.Part #
SMAJ64AHM3/H
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AC
Product Category :
Unidirectional Channels :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Mounting Type :
Surface Mount
Power Line Protection :
No
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Applications :
Automotive, Telecom
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V