SMAJ60CAHM3/H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMAJ60CAHM3/H
Manufacturer
Vishay
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AC
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
66.7V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Zener
Applications :
Automotive, Telecom
Bidirectional Channels :
1
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.1A
Power - Peak Pulse :
400W
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
60V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
96.8V