SMAJ48CAHM3/I
Mfr.Part #
SMAJ48CAHM3/I
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Bidirectional Channels :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
77.4V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ