SMAJ43CAHM3/H
Mfr.Part #
SMAJ43CAHM3/H
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AC
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
400W
Bidirectional Channels :
Zener
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5.8A
Applications :
Automotive, Telecom
Mounting Type :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V