SMAJ26CA R3G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMAJ26CA R3G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
42.1V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Bidirectional Channels :
1
Power Line Protection :
No
Type :
Zener
Series :
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
9.5A
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Power - Peak Pulse :
400W