SMAJ24AH
Mfr.Part #
SMAJ24AH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Power Line Protection :
No
Unidirectional Channels :
1
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
10.3A