SMAJ22CAHM3/I
Mfr.Part #
SMAJ22CAHM3/I
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Type :
Zener
Package / Case :
DO-214AC, SMA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power - Peak Pulse :
400W
Bidirectional Channels :
1
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
11.3A
Applications :
Automotive, Telecom
Mounting Type :
Surface Mount
Power Line Protection :
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V