SMAJ188A-M3/61
Mfr.Part #
SMAJ188A-M3/61
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 188VWM 328VC DO214AC
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Unidirectional Channels :
1
Diode Element Material :
SILICON
Reverse Standoff Voltage :
188V
Zener
Direction :
Unidirectional
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Series :
TransZorb®
Clamping Voltage :
328V
DO-214AC, SMA
JESD-30 Code :
R-PDSO-C2
Peak Pulse Current :
910mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
EAR99
Power Dissipation-Max :
400W
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Current :
1mA
Peak Pulse Power :
300W
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mount :
Surface Mount
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, UL RECOGNIZED
Breakdown Voltage :
220V