SMAJ17CAHM3/I
Mfr.Part #
SMAJ17CAHM3/I
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AC
Applications :
Automotive, Telecom
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V
Bidirectional Channels :
1
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
14.5A