SMAJ160CA-HF
Mfr.Part #
SMAJ160CA-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AC
Manufacturer :
Comchip Technology
DO-214AC, SMA
Bidirectional Channels :
1
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
259V
Mounting Type :
Surface Mount
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
160V
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
178V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.5A