SMAJ15AHM3/I
Mfr.Part #
SMAJ15AHM3/I
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Manufacturer :
Vishay
1 (Unlimited)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
16.4A
Unidirectional Channels :
1
Supplier Device Package :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V
Power - Peak Pulse :
400W
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive, Telecom
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V