SMAJ15A-HF
Mfr.Part #
SMAJ15A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Manufacturer :
Comchip Technology
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
16.4A
Power - Peak Pulse :
400W
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V