SMAJ150A R3G
Mfr.Part #
SMAJ150A R3G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.3A
Power Line Protection :
No
Unidirectional Channels :
1
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
243V
DO-214AC, SMA
Supplier Device Package :
Voltage - Breakdown (Min) :
167V
Power - Peak Pulse :
400W
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
150V