SMAJ130CAHM3/H
Mfr.Part #
SMAJ130CAHM3/H
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AC
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
209V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Applications :
Automotive, Telecom
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
400W