SMAJ130AH
Mfr.Part #
SMAJ130AH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
209V
Power - Peak Pulse :
400W
Applications :
Automotive
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.5A