SMAJ130A-HF
Mfr.Part #
SMAJ130A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AC
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Unidirectional Channels :
1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power - Peak Pulse :
400W
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Zener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
209V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.9A