SMAJ120-E3/61
Mfr.Part #
SMAJ120-E3/61
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 120VWM 214VC DO214AC
Manufacturer :
Vishay
No
Unidirectional Channels :
1
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Base Part Number :
SMAJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.4A
Voltage - Breakdown (Min) :
133V
Series :
TransZorb®
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
120V
Package / Case :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
214V
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
300W
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ