SMAJ10AH
Mfr.Part #
SMAJ10AH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
23.5A
Type :
Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Unidirectional Channels :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Power - Peak Pulse :
400W
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ