SMAJ100CAHM3/I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMAJ100CAHM3/I
Manufacturer
Vishay
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AC
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.9A
Type :
Zener
Bidirectional Channels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power Line Protection :
No
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Automotive, Telecom
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Breakdown (Min) :
111V
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
162V
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
100V