SMAC10-3J-RC
Mfr.Part #
SMAC10-3J-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Nonstandard
Description
2.55nH 5% SMD Air Core Inductor
Stock
8
In Stock :
8
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Type :
Wirewound
Inductance :
2.55 nH
Supplier Device Package :
Q @ Freq :
100 @ 800MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
Features :
Tolerance :
±5%
Current Rating (Amps) :
1.6 A
Inductance Frequency - Test :
800 MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
5mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Air
Product Status :
Active
Shielding :
Shielded
Series :
Size / Dimension :
0.087" L x 0.056" W (2.20mm x 1.42mm)
Package / Case :
Nonstandard
Ratings :
Frequency - Self Resonant :
8.2GHz
Datasheets
SMAC10-3J-RC
Allied Components International SMAC10-3J-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD