SMAC10-2J-RC
Mfr.Part #
SMAC10-2J-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Nonstandard
Description
2nH +/-5% SMD Air Core Inductor
Stock
20
In Stock :
20
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
100 @ 800MHz
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
1.6 A
Frequency - Self Resonant :
10.2GHz
Current - Saturation (Isat) :
Package :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.060 (1.52mm)
Material - Core :
Air
Features :
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.087 L x 0.056 W (2.20mm x 1.42mm)
Inductance Frequency - Test :
800 MHz
Tolerance :
±5%
Series :
SMAC10
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
4mOhm Max
Type :
Wirewound
Ratings :
Inductance :
1.65 nH
Datasheets
SMAC10-2J-RC
Allied Components International SMAC10-2J-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD