SM2615JT390R
Mfr.Part #
SM2615JT390R
Description
RES 390 OHM 5% 1W 2615
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±5%
Resistance :
390ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.280Lx0.150W 7.10mmx3.80mm
Height Seated (Max) :
0.155 3.94mm
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PLASTIC, 13 INCH
Series :
SM
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Contact Plating :
Tin
Height :
3.9878mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W