SM2615JT24R0
Mfr.Part #
SM2615JT24R0
Description
RES 24 OHM 5% 1W 2615
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
24Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PLASTIC, 13 INCH
Power Rating :
1W
Published :
Height :
3.9878mm
Package / Case :
2615 J-Lead
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.280Lx0.150W 7.10mmx3.80mm
Height Seated (Max) :
0.155 3.94mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Series :
SM
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
SM2615JT24R0
Stackpole Electronics, Inc. SM2615JT24R0
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 24Ohm, ±5%, -55°C~275°C