SM2615FTR499
Mfr.Part #
SM2615FTR499
Description
RES 0.499 OHM 1% 1W 2615
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Height :
3.9878mm
Radiation Hardening :
No
Resistance :
499mOhm
Height Seated (Max) :
0.155 3.94mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.280Lx0.150W 7.10mmx3.80mm
Construction :
Chip
Power Rating :
1W
Packing Method :
TR, PLASTIC, 13 INCH
Tin
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
SM2615FTR499
Stackpole Electronics, Inc. SM2615FTR499
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 499mOhm, ±1%, -55°C~275°C