SM2615FTR127
Mfr.Part #
SM2615FTR127
Description
RES 0.127 OHM 1% 1W 2615
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.155 3.94mm
Resistance :
127mOhm
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
2
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
28 Weeks
Packing Method :
TR, PLASTIC, 13 INCH
Height :
3.9878mm
Construction :
Chip
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.280Lx0.150W 7.10mmx3.80mm
SM
Radiation Hardening :
No
Composition :
Wirewound
Datasheets
SM2615FTR127
Stackpole Electronics, Inc. SM2615FTR127
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 127mOhm, ±1%, -55°C~275°C