SM2615FTR118
Mfr.Part #
SM2615FTR118
Description
RES 0.118 OHM 1% 1W 2615
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Height Seated (Max) :
0.155 3.94mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Resistance :
118mOhm
Max Power Dissipation :
1W
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.280Lx0.150W 7.10mmx3.80mm
Height :
3.9878mm