SM2615FT52R3
Mfr.Part #
SM2615FT52R3
Description
RES 52.3 OHM 1% 1W 2615
1 (Unlimited)
Construction :
Retangular
Resistance :
52.3Ohm
Height Seated (Max) :
0.155 3.94mm
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Radiation Hardening :
No
Tape and Reel (TR)
Height :
3.9878mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W