SM2615FT3R30
Mfr.Part #
SM2615FT3R30
Description
RES 3.3 OHM 1% 1W 2615
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Resistance :
3.3Ohm
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
2
Packing Method :
TR, PLASTIC, 13 INCH
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.280Lx0.150W 7.10mmx3.80mm
Composition :
Wirewound
Series :
SM
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.155 3.94mm
Datasheets
SM2615FT3R30
Stackpole Electronics, Inc. SM2615FT3R30
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 3.3Ohm, ±1%, -55°C~275°C