SM2615FT33R0
Mfr.Part #
SM2615FT33R0
Description
RES 33 OHM 1% 1W 2615
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Series :
SM
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.280Lx0.150W 7.10mmx3.80mm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.155 3.94mm
Resistance :
33Ohm
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
SM2615FT33R0
Stackpole Electronics, Inc. SM2615FT33R0
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 33Ohm, 1W, ±1%, -55°C~275°C