SM2615FT14R0
Mfr.Part #
SM2615FT14R0
Description
RES 14 OHM 1% 1W 2615
EAR99
Pbfree Code :
yes
Resistance :
14Ohm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Max Power Dissipation :
1W
Construction :
Retangular
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
1W
Published :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, PLASTIC, 13 INCH
Height Seated (Max) :
0.155 3.94mm
Size / Dimension :
0.280Lx0.150W 7.10mmx3.80mm
28 Weeks
Radiation Hardening :
No
Height :
3.9878mm