SM2615FT147R
Mfr.Part #
SM2615FT147R
Description
RES 147 OHM 1% 1W 2615
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
147Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
FIXED RESISTOR
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PLASTIC, 13 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
3.9878mm
Power Rating :
1W
Construction :
Retangular
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Size / Dimension :
0.280Lx0.150W 7.10mmx3.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
SM
Height Seated (Max) :
0.155 3.94mm
Factory Lead Time :
28 Weeks
Datasheets
SM2615FT147R
Stackpole Electronics, Inc. SM2615FT147R
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 147Ohm, ±1%, -55°C~275°C