SM2615FT133R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SM2615FT133R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2615 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES 133 OHM 1% 1W 2615
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
133Ohm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Construction :
Retangular
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
28 Weeks
Series :
SM
Published :
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Wirewound
Power Rating :
1W
JESD-609 Code :
e3
Height :
3.9878mm
Height Seated (Max) :
0.155 3.94mm
Package / Case :
2615 J-Lead
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PLASTIC, 13 INCH
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.280Lx0.150W 7.10mmx3.80mm
Datasheets
SM2615FT133R
Stackpole Electronics, Inc. SM2615FT133R
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 133Ohm, ±1%, -55°C~275°C