SM204035004JE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SM204035004JE
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
SLIM-MOX204, 5 MEG, 5%
Stock
98
In Stock :
98
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Diameter :
813 μm
Series :
Slim-Mox
Feature :
Non-Inductive
Max Power Dissipation :
2W
Composition :
Thick Film
Power Rating :
2W
Height :
14.986mm
Package / Case :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Lead Pitch :
22.86mm
Lead Free :
Lead Free
Terminal Pitch :
22.86mm
Voltage - Rated DC :
10kV
Voltage - Rated :
10kV
Factory Lead Time :
11 Weeks
Published :
2013
Number of Terminations :
2
Resistance :
5mOhm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Mount :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.590 14.99mm
Size / Dimension :
1.080Lx0.100W 27.43mmx2.54mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
SM204035004JE
Through Hole 5MOhm, Thick Film,