SM104036005JE
Mfr.Part #
SM104036005JE
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Radial
Description
RES 60M OHM 10% 1.5W RADIAL
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
Slim-Mox
Composition :
Thick Film
Size / Dimension :
1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Resistance :
60 mOhms
Features :
High Voltage, Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Height - Seated (Max) :
0.340" (8.64mm)
Package :
Bulk
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Radial
Temperature Coefficient :
50ppm/°C
Tolerance :
±10%
Failure Rate :
Product Status :
Active
Power (Watts) :
1.5W
Package / Case :
Datasheets
SM104036005JE
60 MOhms, 1.5W, Thick Film,