SM102034004FE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SM102034004FE
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 4M OHM 1% 1W RADIAL
Stock
38
In Stock :
38
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
813 μm
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.580Lx0.100W 14.73mmx2.54mm
Series :
Slim-Mox
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Resistance :
4mOhm
Composition :
Thick Film
Voltage - Rated :
5kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
1W
Pbfree Code :
yes
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Published :
2014
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
1W
Height :
8.636mm
Height Seated (Max) :
0.340 8.64mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Feature :
Non-Inductive
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
10.16mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
SM102034004FE
Ohmite SM102034004FE
Through Hole 4MOhm, Thick Film,