SM-5330R0FE6
Mfr.Part #
SM-5330R0FE6
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
8230 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES SMD 330 OHM 1% 4W
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
8230 J-Lead
Power (Watts) :
4W
Height Seated (Max) :
0.305 7.75mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Composition :
Wirewound
Resistance :
330Ohm
Size / Dimension :
0.820Lx0.295W 20.83mmx7.49mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
SM
Tolerance :
±1%
Datasheets
SM-5330R0FE6
Vishay / Dale SM-5330R0FE6
SM Series, Wirewound, 330Ohm, 4W, ±1%, -55°C~275°C