SLF7032T-101MR45-2PF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SLF7032T-101MR45-2PF
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 450MA 540MOHM SM
Stock
5
In Stock :
5
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Termination :
SMD/SMT
Depth :
7.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, 13 INCH
Series :
SLF
Size / Dimension :
0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
540mOhm Max
Factory Lead Time :
14 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
450mA
Number of Terminations :
2
Inductance :
100μH
Shielding :
Shielded
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
DC Current :
450mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
3.2004mm
Published :
2001
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
7032
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Wirewound
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Test Frequency :
100kHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Functions :
1
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Package / Case :
Nonstandard
Military Standard :
Not
Max DC Current :
450mA
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Lead Free :
Lead Free
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case/Size Code :
Construction :
Chip
Material - Core :
Ferrite
Radiation Hardening :
No
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~105°C
TDK Corporation SLF7032T-101MR45-2PF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD