SLF7030T-101MR35-PF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SLF7030T-101MR35-PF
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 350MA 450MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.127 3.22mm
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Test Frequency :
100kHz
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
Published :
Radiation Hardening :
No
Shielding :
yes
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±20%
Number of Terminations :
2
Series :
SLF
Height :
3mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
DC Resistance (DCR) :
450mOhm
Case/Size Code :
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-20°C~85°C
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Type :
Wirewound
Inductance :
100μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Lead Free :
Lead Free
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max DC Current :
350mA
HTS Code :
Current Rating :
350mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Depth :
7.2mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm
Package / Case :
Nonstandard
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Surface Mount
TDK Corporation SLF7030T-101MR35-PF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD