SKY73012-11
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SKY73012-11
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
32-TFLGA Exposed Pad
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
RF Demodulators
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Length :
5.04mm
Package / Case :
32-TFLGA Exposed Pad
Operating Temperature (Max) :
85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Supply Voltage :
3V
HTS Code :
Temperature Grade :
Industrial
Terminal Pitch :
0.5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Operating Supply Current :
75mA
Gain :
-0.5dB
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
32
LO Frequency :
400MHz~3.9GHz
Published :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Width :
5.04mm
Number of Terminations :
32
Operating Supply Voltage :
3.3V
Noise Figure :
19dB
Telecom IC Type :
RF AND BASEBAND CIRCUIT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Position :
QUAD
Operating Temperature (Min) :
-40°C
P1dB :
12.5dBm
Height Seated (Max) :
1.1mm
RF Frequency :
400MHz~3.9GHz
Function :
Demodulator
Datasheets
SKY73012-11
Skyworks Solutions, Inc. SKY73012-11
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD