SK551E685ZAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SK551E685ZAA
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CERACITOR
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Bulk
Operating Temperature (Max) :
85°C
Capacitance :
6.8μF
Length :
12.7mm
HTS Code :
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Reach Compliance Code :
not_compliant
Height :
12.7mm
Temperature Characteristics Code :
Z5U
Width :
5.08mm
Positive Tolerance :
80%
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature (Min) :
10°C
Size Code :
Multilayer :
yes
Series :
SK
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V