SK-GEN4-70D-CLB-PI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SK-GEN4-70D-CLB-PI
Manufacturer
4D Systems
Description
DISPLAY LCD TFT 7.0" 800X480
Manufacturer :
4D Systems
Product Category :
Backlight :
LED - White
Dot Pixels :
800 x 480 (WVGA)
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Published :
Interface :
Parallel/Serial
Display Type :
TFT - Color
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Viewing Area :
154.00mm W x 85.92mm H
Dot Pitch :
0.19mm Wx0.18mm H
Series :
gen4
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Diagonal Screen Size :
7 177.80mm