SK-GEN4-24D-PI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SK-GEN4-24D-PI
Manufacturer
4D Systems
Description
DISPLAY LCD TFT 2.4" 240X320
Manufacturer :
4D Systems
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Backlight :
LED - White
Published :
Display Type :
TFT - Color
Factory Lead Time :
12 Weeks
Diagonal Screen Size :
2.4 60.96mm
Dot Pixels :
240 x 320
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Display Mode :
Transmissive
Dot Pitch :
0.15mm Wx0.15mm H
Series :
gen4
Viewing Area :
36.70mm W x 49.00mm H